Po dlouhé době mám pro vás konečně další článek a dnes se podíváme na software ESPHome pro ESP8266/ESP32 a konkrétně jak přidat jednoduše nové zařízení.
29.4.2022
2 comments
5 min read
Po dlouhé době mám pro vás konečně další článek a dnes se podíváme na software ESPHome pro ESP8266/ESP32 a konkrétně jak přidat jednoduše nové zařízení.
Další článek z kategorie DiY, tedy "udělej si sám" a podíváme se jak si postavit poměrně "levný" senzor CO2 v místnosti.
V minulém jsme se podívali na WiFi elektrickou zásuvky NETIO PowerCable MQTT od českého výrobce firmy Netio. Dnes mám pro vás pokračování produktu od čínské firmy Dhekingd/Zeoota, který je s velmi podobným cílem, ale...
Dnes se podíváme na jeden s alternativních firmwarů, který slibuje možnost přímé integrace ESP8266 IoT produktů na HomeKit.
Dnes si trochu zjednodušíme život při flashování Tuya zařízení a podíváme se jak si připravit ESP82xx jako náhradu WiFi můstku za například mobilní telefon.
Podíváme se na v určitém úhlu pohledu alternativu k firmware Sonoff-Tasmota, a který i když existuje po relativně krátkou dobu už pro určité použití vypadá velice zajímavě.
V další části série o HomeAssistentovi si ukážeme jak využít sensory BME280 a SHT31 ve spojení s Wemos D1 mini a firmwarem Sonoff-Tasmota.
Pokud chceme do hardwarového zařízení s čipem ESP8266 či ESP32 nahrát nový firmware je vhodné nejprve zálohovat ten stávající. A nejen na to se nám může hodit utilita esptool.
Copyright © 2024 Jiří Vyoralek · Poháněno systémem WordPress
Používáme cookies pro vaše lepší zkušenosti. Více informací najdete zde - Ochrana osobních údajů