blog.vyoralek.cz

Nákup akcií přes Revolut

Po delší době opět nová služba od Revolutu, která může tentokráte opravdu velmi zjednodušit přístup k nákupu akcií pro běžné lidi.

Na začátku tohoto měsíce spustil Revolut další službu, která rozšiřuje možnosti o nákup akcií zatím na Newyorské burze (NYSE) a burze NASDAQ. Další burzy včetně evropských by měly postupně přibývat.

Služba je zatím otevřena pouze pro zákazníky s tarifem Black, kterým je k dispozici 100 transakcí měsíčně zdarma – další pak za cca 28Kč.

V následujících týdnech by se možnost nakupování akcií mělo otevřít i pro zákazníky se základním tarifem – ti budou mít mají zdarma 3 transakce měsíčně a také pro tariff Premium s 8 transakcemi v ceně tarifu.

🥁 Aktualizace: Služba je od cca 20. září 2019 dostupná všech zákazníkům Revolutu.

Kromě možného poplatku při překročení limitu počtu měsíčních transakcí se pak platí poplatek za držení akcí, který je však velmi malý – 0,01% ročně.

Velkou výhodou oproti klasickým burzám je jednoduchost obchodování – postup popíšu níže, možnost investovat už od 1 USD a držitelé by neměli být ochuzeni ani o roční dividendy z akcí.

Pokud ještě Revolut nemáte a chtěli byste si ho zkusit, použijte tento můj odkaz a dostanete 222Kč a kartu s dopravou zdarma 🙂

Základní dashboard

Pokud si aktivujete možnost obchodování pak v řídicím panelu uvidíte zřejmě úplně dole nový widget s názvem Obchodování. Pokud se do něj podíváme získáme rychlý přehled o tom, které akcie vlastníme, jaká je aktuální cena a jestli jsme v plusu či proděláváme.

Nabíjení investičního účtu

Než začneme s nákupem je potřeba si nejprve dobít tzv. investiční účet. Ten je zatím k dispozici pouze v dolarech, čili nejprve je potřeba si převést nějaké peníze na USD měnu v klasickém revolutu.

Pro příklad jsem proto převedl cca 460 korun na 20 USD, které pak můžeme použít k dobití investičního účtu pomocí Financovat.

Nákup akcie

Jakmile máme nabito můžeme se vrhnout na nákup. Z již nyní poměrně dlouhého seznamu akcií si vybereme tu, která nás zajímá a můžeme hned vidět průběh kurzu za poslední týden, měsíc, 3 měsíce, 6 měsíců a rok. Klikneme tedy na koupit a do pole USD zadáme počet dolarů za které chceme akcii koupit.

Klikneme ještě na zkontrolovat příkaz a je hotovo 🙂

Dividendy

Příjemným bonusem v případě držení většiny akcií je vyplácení dividend. To může být v řádu desetin procent až jednotek procent. Revolut se o vše postará a není nutné držet celou akcii.

2 komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

    • Od některé z posledních verzí je konečně v aplikaci k dispozici nová položka Výpis, ve kterém je možné vidět sumář na jeden měsíc. Jelikož je to však za první měsíc moc tam toho ještě nemám. Nicméně počítám, že tohle by mělo být ke konci roku použitelné pro FU a je to poměrně přehledné s detailním přehledem všech držených a prodaných akcií.

%d blogerům se to líbí: