blog.vyoralek.cz
Čínské Arduino UNO na MacOS

Čínské Arduino UNO na MacOS

Pokud se jen trochu zajímáte o počítače určitě jste slyšeli o fenoménu posledních pár letech v podobě levných a úsporných desek, které můžete naprogramovat a připojit k nim různé periferie – takové moderní stavebnice.

Nejlevnější kategorii pak vévodí zařízení s označením Arduino, které se už číňanům víceméně povedlo dokonale okopírovat a jedna deska tak vychází i pod 100kč.

Další popis pak bude speciálně pro kombinaci s operačním systémem od Applu MacOS, jelikož u těchto čínských kopií vše nefunguje úplně na první šup.

Instalace dodatečného ovladače

Narozdíl od originálních Arduino desek potřebují čínské klony systémový ovladač, který zajistí přesměrování USB s deskou na sériový port COM.

Stáhněte si tento instalační soubor CH341SER_MAC a spusťte instalaci – bude vyžadovat administrátorské heslo a restart počítače.

Testování nainstalovaného ovladače

Pomocí „Informací o systému“ si můžeme zkontrolovat, že je Arduino připojeno – měli bychom vidět něco jako „USB2.0-Serial“.

Dále se přepneme do Arduina Studia a v nástrojích vybereme port „dev/cu.wchusbserial1d540“.

[eckosc_status_message title=“Upozornění“ icon=““ type=“warn“ message=“Nezapomeňte Arduino nejprve zapojit, jinak uvedený port v nabídce neuvidíte.“]

Nejrychlejším testem jestli vše funguje je pak zvolit „Získat informace o Desce“ a pokud je vše vpořádku měli bychom dostat něco takového:

To je vše. Připojení na desku funguje a můžete hned nahrát jeden z příkladů v Arduino Studio. V nějakém dalším článku pak ukážu reálnější použití s nějakou extérní komponentou. Mám tady zatím teplotní či světelné čidlo, relé a nebo vlhkoměr.

Přidat komentář

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..