blog.vyoralek.cz

WiFi zásuvka – BlitzWolf BW-SHP6

Dnešním článkem začnu minisérii článků s představením WiFi chytrých zásuvek. Prvním produktem bude zásuvka od firmy BlitzWolf s označením BW-SHP6.

Chytrá zásuvka je jedním z nejjednodušších produktů pro tzv. Smarthome (chytrý dům) a zároveň může být zařízením s největším přínosem.

BlizWolf BW-SHP6 je zajímavá jak svým vzhledem, kompaktností, vlastnostmi a jednoduchostí instalace.

Dnes si ukážeme standardní vlastnosti a instalaci produktu tak jak ho nabízí výrobce bez úprav – sám jsem byl překvapen jak hezká aplikace je a jak dobře to z ní funguje, že se zatím do vlastního firmware ani neženu.

Nicméně čtenáři kategorie DIY (domácí kutilové) si přijdou na své v nějakém dalším článku, kdy si dovnitř dohrajeme vlastní firmware. Dnes tedy pro ty co chtějí jen rozbalit a fungovat.

BlitzWolf BW-SHP6

Vlastnosti aneb co to umí?

Seznam funkčnostní je poměrně dlouhý:

 • možnost ovládání z hlasových asistentů – Amazon Alexa, Google Assistent
 • vzdálené ovládání – zapnutí/vypnutí přes mobilní aplikaci i mimo domov
 • plánovač zapnutí/vypnutí na určitou dobu
 • časovač vypnutí za X minut / hodin
 • monitorování spotřeby se statistikami na úrovni dnů
 • sdílení ovládání s více lidmi

Technické parametry

Vstupní napětí220-240V 50/60Hz
Max výstupní zatížení10A / 2300W
WiFi2.4GHz
Váha59 g
Rozměry4.39×4.39x7cm
CertifikaceCE, RoHS
Takhle vypadá zásuvka BlitzWolf BW-SHP6 uvnitř
Takhle vypadá zásuvka BlitzWolf BW-SHP6 uvnitř

Instalace

Zásuvka se kompletně ovládá prostřednictvím aplikace BlitzWolf. Prvním krokem je proto instalace aplikace podle vašeho operačního systému mobilu – verze iOS, Android.

Dále si ukážeme jednotlivé kroky na iOS, nicméně Android aplikace je ve stejné verzi a mělo by to být velice podobné.

1. Registrace

Nejprve jak už to tak u podobných služeb bývá je potřeba si udělat účet. Máte v podstatě dvě možnosti

 1. registrace prostřednictvím emailu (register by email)
 2. registrace pomocí telefonu (register by phone)

Já jsem zvolil registraci pomocí telefonu, kde je potřeba vyplnit vaše telefonní číslo a zpět obdržíte prostředictvím SMS autentifikační kód.

2. Vytvoření domácnosti

Po zadání autentifikačního kódu bude váš účet vytvoření a můžete se vhrnout na vytvoření domácnosti/rodiny.

3. Přidání zařízení – zásuvky

Po přechozím kroku budeme mít k dispozici hezký dashboard s informacemi o počasí, ale bez jakýhkoliv zařízení.

Klikneme na Add Device a zásuvku dáme do zásuvky 🙂

Jakmile bude zásuvka rychle modře blikat klikneme na Confirm indicator rapidly blink, zadáme heslo do WiFi a aplikace se bude snažit připojit na zásuvku.

V mém případě bohužel takhle rychlá verze nefungovala a tak jsem klikl na AP Mode v pravém horním rohu, čímž se zásuvka přepne do režimu vytvoření vlastní WiFi a je potřeba se do této WiFi připojit – název by měl být něco jako SmartLife-XXXX.

Jakmile jsme připojení na WiFi vrátíme se zpět do aplikace a Connecting obrazovka by už měla skončit úspěšně – Device added successfully.

Tím je instalace kompletní a jak můžete vidět podle času i když to nešlo úplně hladce tak v mém případě zabrala pouze 12minut.

Možnosti ovládání

Jak jsme si už uvedli na začátku je možné nastavit časovače a můžeme i vidět vývoj spotřeby v jednotlivých dnech a měsících.

Možnosti nastavení

Celé nastavení je skryto pod ikonkou tužky v pravém horním rohu základní obrazovky zásuvky:

 • název zařízení (device name)
 • umístění zařízení v pokoji (device location)
 • zkontrolovat připojení (check network)
 • přidat integraci na Alexu, Google Assistant a nebo IFTTT.
 • sdílet zařízení s ostatními uživateli
Obrazovka nastavení

💡 Pro kutily – je možné dovnitř nahrát alternativní firmware, např. Tasmota 🙂 – koukněte na článek o hackování zásuvek pomocí tuya-convert a nebo EspHome – yaml konfigurace na mém GitHubu

Cena a kde koupit?

Jelikož se jedná o čínský produkt není asi překvapení, že cena je velice příjemná – okolo 300Kč.

Poměrně překvapením je propracovanost a funkčnost aplikace na ovládání a pokud dokážete žít s tím, že odesíláte data do Číny, pak je BlitzWolf z mého pohledu zajímavou volbou.

Já zatím nemám moc zkušeností z BangGood, ale vzhledem k tomu, že na AliExpressu nebyl produkt už nějakou dobu dostupný, zkusil jsem to a produkt vpořádku přišel.

5 komentářů

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

 • Ahoj, pro začátek skvělý blog .. taky si doma hraji s HASS, a narazil jsem nyní na tento blog. Zajímalo by mě, zda-li když tato zásuvka má podporu IFTTT, tak zda nelze propojit s HASS pomocí tohoto IFTTT nebo zda-li se musí tedy upravovat ten firmware Tasmota. Zatím nemám zkušenosti s přeinstalací firmware a ten proces nevypadá příliš easy. IFTTT jsem také zatím nepoužil, tak nejsem si jistý jak přesně to funguje, zda-li by to tedy např. nebylo odkázané na to, že bych musel mít telefon doma a probíhalo by to přes to namísto přímého napojení do internetu. Nemáš s tím zkušenosti?

  • Ahoj, zatím žádné zkušenosti s IFTTT a HomeAssistant nemám, ale kouknul jsem na to zběžně a vypadá to, že by to mělo jít. Minimálně jsem byl schopen dostat zásuvku do IFTTT. Ze strany Home-Assistant existuje také komponenta. Nicméně bude to chtít nějaký čas to prošťouchnout 🙂 Napíšu si to do seznamu a jestli bude prostor napíšu o tom článek. Pravda, že pokud někdo nechce měnit firmware tak by IFTTT mohl být jeden z poměrně univerzálních řešení. Každopádně díky za podmět a reakce na blog 🙂

 • Dobrý den, nemáte konfiguraci pro ESPHOME, kterou bych mohl do BlizWolf BW-SHP6 nahrát?

  • Dobrý den, koukněte na tuhle yaml konfiguraci. Nemám to vyzkoušeno pro SHP6, ale vycházel jsem z SHP2, kterou jsem testoval. Kdyby něco nesedělo dejte prosím vědět.

%d blogerům se to líbí: